• m_mohamadlu@yahoo.com

چه کسانی میتوانند طراح و برنامه نویس وب شوند ؟

برای اینکه بتونید یک طراح وب بشید (designer ) میبایست در این زمینه ها کسب مهارت کنید :

html,css,jquery و تا حدودی هم فتوشاپ

و برای اینکه بتونید یک برنامه نویس وب (developer)  بشید میبایست در زمینه پایگاه داده (sql,mysql)  ، مدیریت نرم افزار مطالعه داشته و یکی از زبانهای برنامه نویسی وب مثل php,asp و ... رو یاد بگیرید .

اما چه کسانی میتوانند در این زمینه موفق باشند  ؟ 

برای designer  بودن تقریبا هرکس که کمی ذوق ، حوصله و پشتکار خوبی داشته باشه میتونه تو این قسمت موفق باشه . نیاز به تحصیلات دانشگاهی هم نداره .

اما برای اینکه یک developer خوب بشید ، باید به خودتون رجوع کنید و ببینید آیا یک تحلیلگر خوبی هستید ؟

آیا به ریاضیات علاقه مندید ؟ آیا از حوصله و پشتکار خوبی برخوردارید ؟ آیا به مبانی کامپیوتر و نت آشنایی دارید ؟

میبینید که در هیچ یک از سوالاتم ، سخن از رشته و تحصیلات دانشگاهی نبود . ولی خب بر حسب تجربه تدریس ، اونهایی که  در رشته های فنی و مهندسی و ریاضیات تحصیل کرده اند ، تا حدی موفق تر هستند . بدلیل نوع دروس تحلیلی و ریاضیات ، میتوانند برنامه را بهتر آنالیز کنند .

بهرحال در هر سطح و رشته ای که هستید ، میتوانید امیدوار به یادگیری باشید ،

این موضوع هم خوبه و هم بد .

خوب بخاطر فضای باز و انعطاف پذیری آموزش و یادگیری این حوزه ،

بد بخاطر اینکه این مفهوم به مخاطب القا میشه که بله تحصیلات دانشگاهی تاثیر چندانی نداره و در بعضی رشته ها و دانشگاهها ،  امید چندانی به خروجی دانشگاهها وجود نداره و این یعنی دانشگاه در امر تحصیل کاربردی ، موفق نبوده.

من و دیگر دوستان برنامه نویس م ، در هر رشته و با هر تحصیلات دانشگاهی و غیر دانشگاهی ، با پشتکار و مطالعات آکادمیک  و بعضا کلاسهای خارج دانشگاه توانسته ایم کسب مهارت کنیم.

البته مطالعات تئوری ما در دانشگاه ، تا حدی این گستره فکری رو برامون تسهیل کرده و نگاهمان را به مدیریت نرم افزار ، پایگاه داده ها و ... باز نموده.

ولی بهرحال راه برای کسانی با ویژگیهایی که عرض کردم ، همواره بازه.

ارسال نظر